Klima çeşitleri

Klima Çeşitleri Nelerdir?

Klimalar günlük yaşamımızda olmazsa olmaz bir yere sahip teknolojik bir alettir. Hem kış ayları hem de yaz aylarında vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Özellikle yaz aylarının sıcak günlerinde bizler için tam bir kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Ancak kullanım alanlarına göre klima çeşitleri de değişim göstermektedir. Buna ilk olarak duvar klimalarını örnek verebiliriz. Duvar klimalarını genelde evlerde sık sık görmekteyiz.

Satışını yaptığımız klima çeşitleri

Duvar klimaları yatay dikdörtgen şeklindeki klimalardır. Küçük mekanlar için oldukça etkili diyebiliriz. Ayrıca salon tipi klimalarda mevcuttur. Bu klimalar dikdörtgen ve ayakta olan klimalardır. Bu klimalar genelde ofislerde, okullarda ve ya restoran gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır. Bu klimalar geniş alanların ısıtılmasında ve serinletilmesinde oldukça etkili diyebiliriz. Aynı zamanda kullanımı da çok kolaydır bu yüzden geniş mekanlarda çokça tercih ediliyor.

Klima modelleri için arayınız

Bir diğer klima çeşitleri ise kaset tipi klimalardır. Bu klimalar adından da anlaşılacağı üzere kaset şeklinde ve tavana monte edilerek kullanılan klimalardır. Tavanda kullanıldığı için çok kalabalık ve geniş alanlarda kullanılır. Kapalı ve geniş alanları ısıtmakta ve serinletmekte çok iyilerdir. Bu klimaları en çok hastanelerde, okullarda, otellerde ve iş yerlerinde çok görmekteyiz.

Size nasıl yardımcı olabilirim